Při nákupu nad 1000 Kč, doprava zdarma.

Vše o HugMe podprsence

Jak to funguje

Podprsenka se v přední části skládá z několika vrstev, které mají za úkol:

 • ODVÁDĚT MATEŘSKÉ MLÉKO OD TĚLA
 • ….tak, abyste ani v nejmenším necítila pocit mokra. Vnitřní vrstva naléhající na tělo zachytí a transportuje mateřské mléko k nanovlákenné vložce, vy se při tom cítíte pohodlně a můžete si být jistá, že tentokrát opravdu nic neprosákne!
 • POJMOUT A UCHOVAT MATEŘSKÉ MLÉKO
 • … do té doby než podprsenku znovu vyperete. Bez nepříjemných pocitů nebo sebemenšího zápachu. Nanovlákenná vložka speciálně vyvinutá pro HugMe podprsenku je držák a můžete se na ni spolehnout!
 • ZAJISTIT MAXIMÁLNÍ PRODYŠNOST
 • ... aby Vaše pokožka mohla dýchat. Vrstvy jsou poskládané tak, aby efektivně odváděly teplo směrem od těla a organismus se zbytečně nepřehříval.
BG21

JAK SE O PODPRSENKU SPRÁVNĚ STARAT?

V šestinedělí doporučujeme praní po jednom dni (jedné noci) nošení. Laktace se v tu dobu nastavuje a je silnější. Po ustálení laktace lze podprsenku prát i méně často. Pokud je však Vaše mateřské mléko aromatičtější nebo je ho stále velké množství, perte podprsenku raději častěji.

Pro HugMe podprsenku je ideální praní v pračce a to:

 • se stejně barevným prádlem,
 • na 30 stupňů na program pro jemné prádlo,
 • v síťce na spodní prádlo,
 • pouze s pracím gelem,
 • bez aviváže.

Podprsenku lze výjimečně vyprat i v ruce (promačkáváním), ale častěji ji perte v pračce.

HugMe podprsenku nedávejte do sušičky prádla - vysoké teploty by mohly poškodit její funkci.

Jak správně vybrat?

PROČ JE DŮLEŽITÉ VOLIT SPRÁVNOU VELIKOST?

HugMe podprsenka je paropropustná. Znamená to, že vlivem tělesného tepla je schopna vstřebanou tekutinu převést do vnějšího prostředí a tímto způsobem prosychá. Aby mohla fungovat tak, jak má, musí své nositelce padnout (v obou obvodech) jako ulitá. Pořizovat tedy preventivně o číslo větší velikost nedoporučujeme, naopak fandíme výběru dle aktuálních mír.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST?

Obvod pod prsy měřte ve výdechu a metr se nebojte utáhnout, aby byl spíše těsný, než volný. Obvod přes prsa měřte ideálně v nevyztužené a padnoucí podprsence přes nejširší místo. Jestliže nevyztuženou podprsenku nemáte, měřte se bez ní.

Pro pomoc s výběrem podprsenky slouží tabulka velikostí.

HugMe Standard nebo HugMe Extra?

HugMe STANDARD je první vychytaná verze naší podprsenky. Jednorázově pojme cca 100 ml tekutiny. Doporučujeme ji zejména po ustálení laktace - zvláště pokud nemáte zkušenost s tím, kolik mléka jste v začátcích kojení měla. Jestliže už jste dříve kojila, máte tedy svoji laktaci v oku a víte, že nijak divoká nebyla, volte ji klidně hned po porodu, její kapacita je pro většinu z vás naprosto dostačující.

HugMe EXTRA jsme vyvinuli ve spolupráci s Vámi. Je vhodná do šestinedělí a doporučíme ji maminkám, které rodí poprvé a ještě neví, jak silná jejich laktace bude. Zvládne silnější laktaci než její mladší sestra. Nebojte se, její využití ukončeným šestinedělím nekončí. Využijete ji dál a třeba si ji oblíbíte i na noc, kdy Vaše robátko spí a na podprsenku jsou kladeny vyšší nároky. 

KDY JE VHODNÉ HUGME PODPRSENKU POŘÍDIT?

Většinou doporučujeme vybírat velikost dle poporodních mír. Proč? Ve 3. trimestru rostoucí děloha zvedá bříško vysoko pod prsa, čímž dočasně zvětšuje i obvod pod prsy. Po porodu ale bříško postupně ustupuje a obvod pod prsy se opět zmenšuje. 

Prsa se po porodu vlivem nástupu laktace zvětší, po pár týdnech kojení se laktace ustálí a obvod přes hrudník se opět zmenšuje. HugMe podprsenka umí částečně tyto změny reflektovat, lze ji regulovat trojřadým podprsenkovým zapínáním a posunovači ramínek – přesto pamatujte, raději těsnější než volnější.

Některé z Vás si budou chtít pohodlnou a bezkosticovou HugMe pořídit možná již v těhotenství. Těhotenské míry 2. trimestru budou nejpodobnější těm, které budete mít po ustálení laktace. I tak je ale třeba počítat s tím, že je každé tělo jiné a podprsenka zakoupená v těhotenství nemusí později po porodu sedět. 

Máte dotazy nebo si nejste jistá, jaká velikost je ta Vaše? Napište nám. Na instagram, facebook či email (info@hugme.cz). Jsme tu pro Vás a snažíme se odpovídat bleskurychle.

HugMe podprsenka a zdravotní pojišťovny

Na HugMe podprsenku lze čerpat příspěvky těchto českých zdravotních pojišťoven:

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky – VZP 111
  Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra – ZPMV 211
  Vojenská zdravotní pojišťovna – VoZP 201
  Oborová zdravotní pojišťovna – OZP 207
  Zaměstnanecká pojišťovna Škoda – ZPŠ 209
  RBP zdravotní pojišťovna – RBP 213
  Česká průmyslová zdravotní pojišťovna - ČPZP 205

Konkrétní výše příspěvku se u jednotlivých zdravotních pojišťoven může lišit, proto se
prosím pro veškeré detaily obraťte na tu svoji.
*Informace jsou aktuální k únoru 2024.